Jak dojet, či dorazit na Korsiku

Samozřejmě vše záleží na činnosti, kterou se na ostrově, chystáte bavit.

Pokud jedete jen na jedno místo, například k moři, či do nějakého vnitrozemského historického městečka, je vhodné využít letadlo. Nejvýznamnější korsická letiště jsou Ajaccio, Bastia, Calvi a Fagari. Celoročně na Korsiku létají francouzské společnosti z Paříže, Marseille a Nice. Z Německa pak léta jí pravidelně letadla od března do října. Pravidelné letové spojení je na Korsiku i z Vídně. Z Prahy nebo Brna pak není problém sehnat letenky do Francie, Německa, či Rakouska.
Na Korsice pak můžete cestovat půjčeným autem, taxíkem, autobusem, vlakem, či stopem.
Vyberte si svou letenku na Korsiku

Jestliže plánujete na Korsice hodně cestovat, je vhodné jet vlastním autem (případně autobusem). Z České republiky trvá cesta okolo 7-8 hodin. Záleží na místě výjezdu, z Prahy je to přes Rakousko (desetidenní dálniční známka), Brennerský průsmyk (poplatek) a Švýcarsko (roční dálniční známka) nebo Francii (poplatky na dálnici) k jednomu z řady přístavů.
Pokud vrazíte z Moravy jedete přes Rakousko (desetidenní dálniční známka) a Itálii (poplatky na dálnici), kde jsou také vhodné přístavy.

Většina trajektů na Korsiku jezdí do Bastie. Tarify jsou závislé na sezóně a jejich výše je různá. Cesta trajektem trvá od 3 do 12 hodin, závisí z kterého přístavu vyrazíte a jak rychlou loď si vyberete. Místa si můžete reservovat předem, ale pokud jedete na ostrov mimo letní prázdniny, zpravidla není problém se na loď dostat i bez reservace a ušetříte si tím stres po cestě. V rámci jedné společnosti si většinou můžete čas i datum odjezdu změnit. Někdy se také vyplatí vzít si kajutu. Nejen na noční přejezd, ale když loď odplouvá brzy ráno, je možno strávit předchozí noc na palubě, což je vhodnější než pobyt v autě, či v hotelu.

Tak šťastnou cestu!